czwartek, 17 maja 2012

paluszki krabowe, jajka i

Jejku to już prawie miesiąc jak nic nie napisałam. Zazwyczaj tak się dzieje, gdy rozpoczyna się walka z chwastami w ogródku. One, te chwasty rosną po pierwsze wszędzie, a po drugie szybko. Nasz ogródek jest dość mały, większość stanowi trawnik ( czasem nazywam go wybiegiem dla szybkobiegających dzieci, boiskiem do gry w piłkę, miejscem na fikołki, trening karate itp).
Dzisiaj pokażę zdjęcie sałatki lub szybkiej przekąski.Potrzebujemy:
  • paczki paluszków krabowych ( ja miałam próżniowo pakowane, jak ktoś kupi mrożone to będzie musiał przeznaczyć trochę czasu na rozmrożenie)
  • 2 chude niezbyt duże cukinie
  • główka sałaty lodowej
  • jajka np. po 2 na osobę
Cukinie kroimy po ukosie na plastry o grubiści ok 7 mm. Trochę solimy i smarujemy oliwą. Patelnię grilową rozgrzewamy, smażymy cukinię i studzimy.
Paluszki krabowe kroimy na mniejsze kawałki, a sałatę na paseczki.
Robimy sos:
1 łyżkę musztardy z ziarnami łączymy z łyżką soku z cytryny, połową łyżeczki cukru pudru szczyptą soli i kilkoma łyżkami oliwy. Sosem polewamy wymieszane w miseczce paluszki krabowe, sałatę i cukinię.
Na końcu przygotowujemy jajka w koszulkach.
Można to zrobić na 2 sposoby:
Pierwszy to : w garnku zagotowujemy wodę zakwaszamy ją dodaąc 1-2 łyżki octu np. jabłkowego lub zwykłego spirytusowego. Surowe jajka wbijamy do małej szkalaneczki, każde osobno. Zmniejszamy ogień, tak by woda ledwo się gotowała. Łyżką "zakręcay" wodę i delikatnie wkładamy (wlewamy) jajka do wody na ok 3 minuty. Gotowe jajka wyciągamy łyżką cedzakową.
Drugi sposób na jajka w koszulkach to trick z folią spożywczą.
Małe miseczki wykładamy przeźroczystą , wbijamy jajka i robimy sakiewki ściskając folię u góry.
Do gotującej się garnku wody wkładamy delikatnie sakiewki i gotujemy 3-4 minuty. Nie musimy wody zakwaszać.

Sałatka na talerz, na górę jajka, szybko zjeść i do dalszej  pracy.

Smacznego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz